День знань у Кіровоградському кооперативному коледжі економіки та права ім. М. П. Сая

1 вересня 2015 р., у всеукраїнський День знань, керівник Місіонерського відділу Кіровоградської єпархії, протоієрей Андрій Шиманович, звершив пастирський візит до Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права імені М. П. Сая. На урочистому заході був присутній директор коледжу, Заслужений працівник освіти України, професор О. В. Михайлов, а також увесь професорсько-викладацький склад цього навчального закладу.

У своєму вітальному слові о. Андрій звернув увагу всіх присутніх на наступне:

«Православна Церква в усі часи сприяла просвітництву та докладала максимальних зусиль для того, аби усі вірні чада Церкви мали змогу осягнути всю сукупність тих знань, котрі були відкриті людству у той чи інший момент історії. Не секрет, що у часи Київської Русі саме православні монастирі були осередками просвітництва, писемності та літописання.

Жага до знань є невід’ємною складовою частиною людського єства. Як прагнення до чогось вищого, до духовності, до Бога, було закладене в нас Самим Творцем, так само й прагнення до вивчення оточуючого нас світу, створеного Богом, є абсолютно природнім та закономірним для кожного з нас.

Навіть Слово Боже, Святе Письмо, однозначно наштовхує нас на роздуми про необхідність бути не тільки морально стійкими людьми, але й інтелектуально розвиненими особистостями, адже ще у Старому Заповіті, у Книзі Екклезіаста написано: «Перевага мудрості над обмеженістю є такою ж, якою є перевага світла над темрявою» (Еккл. 2:13).

Часи змінюються. Науково-технічний та інформаційних прогрес є невпинними. Основним джерелом інформації стає Інтернет, і з цим фактом не можливо не рахуватись незалежно від того, подобається це нам чи ні. Саме тому ми з вами, шановні освітяни та студентство, маємо навчитись добре орієнтуватись у тому морі інформації, котре нас оточує, та заложити в своїх душах міцний духовно-моральний фундамент, щоб у цьому морі інформації ми навчились відсіювати цінні зерна корисної інформації від усілякого сміття та непотребу.

Крім того, розумовий розвиток людини має завжди йти бік о бік із її моральним самовдосконаленням. Ми знаємо, що багато хто із найвідоміших злочинців у історії, котрі принесли людству невимовну кількість зла, були достатньо освіченими людьми, але це не завадило їм стати деспотами, тиранами та диктаторами. Тому інтелектуальний та моральний розвиток людини – це дві невід’ємні складові єдиного цілісного процесу, які можна порівняти із двома крилами, без котрих, звичайно, жоден птах не злетить у небо.

Тому в цей радісний День знань та науки, я бажаю всім вам – і шановні освітяни, і студенти – творчих сил, натхнення та наснаги. Нехай Всемилостивий та Всемогутній Господь та Його Святий Дух напоумляють вас на добросовісне навчання, а також надихнуть вас на плекання у своїх душах усілякого добра та справжніх християнських чеснот: щирості, чуйності, доброзичливості та любові до ближніх».

Після вітальної промови о. Андрій окропив усіх присутніх святою хрещенською водою, а також прочитав молитву на початок навчального року, просячи Бога благословити усіх студентів на отримання тих знань, умінь та навичок, котрі стануть запорукою їхньої впевненості у своєму завтрашньому дні, та допоможуть кожному з них стати гармонійно розвиненою особистістю, свідомим громадянином нашої спільної Батьківщини, а також вірним чадом Церкви Христової.

 

Фото

Все ваши вопросы и пожелания, касающиеся деятельности Миссионерского отдела Кировоградской епархии, Вы можете отправить по электронной почте, указав Ваше имя и Email:

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.